www.cistykoberec.cz

 

 

 

 

 

 

                   

Technologie čištění

Základním principem čištění koberců pomocí strojů Kärcher Puzzi je tlakové nasycení čištěného povrchu teplou vodou, ve které je rozpuštěn čistící přípravek .

Díky tomuto způsobu čištění nedochází k nadměrnému opotřebování čištěného povrchu a vytrhávání vlasu koberce, jako se děje u mechanického kartáčového čištění. Tento princip naopak vlas narovná do původní polohy a regeneruje jej. Princip této metody je vidět na obrázku.

Čištění mokrou cestou

V případě většího znečištění povrchu se dané místo zvlhčí a nechá se působit přípravek po dobu několika minut. Po té se opakovaně ze znečištěného místa odsaje absorbovaná voda. Tento proces je možné několikrát opakovat, dokud nedocílíme požadované čistoty čištěného povrchu. Čištěný povrch je dostatečně odsáván, aby nedošlo k poškození podkladového materiálu ( parkety, laminátová plovoucí podlaha, DTD deska atd.) U světlých povrchů se doporučuje opětovné čištění za pomoci pouze čisté teplé vody. Čištěný povrch je suchý cca do 1 hodiny. Záleží však na délce vlasu, materiálu vlasu a podkladu. Nejrychleji schnou zátěžové koberce vyrobené ze syntetických vláken, pomaleji koberce z přírodních materiálů.
Po použití čistícího přípravku je výsledný čištěný povrch zbaven nečistot, barvy jsou obnoveny ( záleží ale na stáří čištěného materiálu a na výši mechanického opotřebení ), látka je provoněna svěží citrusovou vůní a je impregnována proti dalšímu znečištění. Přípravek je odzkoušený letitou praxí v oboru čištění koberců a autointeriérů.

Výhody čištění tzv. mokrou cestou:
- koberce se nesráží
- nenarušují se barvy koberců, ale naopak výrazně oživují
- výrazné omezení prašnosti a výskytu roztočů
- vhodné i pro alergiky
- použité čistící prostředky jsou schváleny hlavním hygienikem ČR
- jednoduchá obsluha čistícího stroje


© 2008 tomas_ch@seznam.cz